Vejen til Seier
I den sidste måneds tid har milliardær og serieinvestor Lars Seier Christensen ledt efter Danmarks bedste iværksættere i TV 2s program “Vejen til Seier”.
700 danske iværksættere søgte om muligheden for at præsentere deres forretning for ham – deraf blev kun 18 udvalgt, og nu er vinderen netop fundet:
Spring Copenhagen
Bag det vindende, danske designbrand står ejerne Claus Nielsen og Peter Sørensen. Udover at vinde den prestigefyldte titel og den flotte investering, har Lars Seier også accepteret Spring Copenhagens tilbud om at blive ligeværdig partner:
– Det er fantastisk at stå med sejren i Vejen til Seier. Vi har vundet titlen foran 700 andre dygtige danske iværksættere, og vi har fået en kapacitet som Lars Seier om bord i vores virksomhed. Lars Seier er en af Danmarks mest succesfulde investorer. Det er et kæmpe skulderklap, at han tror på os og Spring Copenhagen. Og så gør den ekstra kapital, at vi for alvor kan gå i krig på blandt andet nærmarkederne i Skandinavien og Nordeuropa, siger Peter Sørensen.
Du kan lige nu få den fine Spaltekande fra Spring Copenhagen + 6 nr. af BO BEDRE for kun 199 kr.