Beliggende på øen Ingarö i Sverige finder vi denne skønne villa, som Greta Garbo en gang ejede. Nu er den elegante og moderne indrettet villa til salg.
Villaen er fra 1929, og bærer præg af dette i sin chamerende gullige træ-facade. Den store villa har 7 værelser, og er beriget med en smuk udsigt over Østersøen. De 7 værelser er fordelt udover kælder, stue og 1. sal.
Indretningen i hjemmet er meget skandinavisk med sine lyse toner og enkle udtryk. Alligevel er hjemmet rigtig hyggeligt, da den meget rene stil er blandet med bløde tekstiler og ældreudseende møbler.
Hvis du sætter stor pris på, at kunne være i fred når du har lyst, så er villaen et perfekt sted for dig. Det er nemlig gemt væk bag både bakker og skov. Et dejligt sted at isolere sig.